V okviru projekta »Krepitev celovite paliativne oskrbe v čezmejnih regijah Hrvaške in Slovenije – PALI-CARE«, je Slovensko društvo Hospic dne 12.4.2025 potekalo strokovno izobraževanje, ki je prispevalo k utrjevanju znanj, izmenjavi izkušenj in strokovnemu razvoju udeležencev. Izobraževanje je potekalo v okviru tridnevne strokovne ekskurzije društva, namenjene prostovljcem in zaposlenim v društvu. Izobraževanje je potekalo med vožnjo z avtobusom in je bilo zasnovano kot interaktivno predavanje z elementi refleksije in diskusije, kar je omogočilo aktivno vključevanje vseh prisotnih. Vsebina izobraževanja se je osredotočala na aktualne izzive in dobre prakse na področju paliativne in hospic oskrbe, z namenom nadgradnje razumevanja celostnega pristopa, ki vključuje fizične, psihološke, socialne in duhovne razsežnosti oskrbe. Poseben poudarek je bil namenjen vlogi prostovoljstva, medosebni komunikaciji ter pomenu timskega sodelovanja. Povratne informacije udeležencev so bile izredno pozitivne, kar potrjuje smiselnost vključevanja tovrstnih vsebin v strokovna srečanja in neformalne oblike izobraževanja.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
U sklopu projekta „Jačanje cjelovite palijativne skrbi u prekograničnim regijama Hrvatske i Slovenije – PALI-CARE“, Slovensko društvo Hospic održalo je 12. travnja 2025. stručnu edukaciju koja je doprinijela učvršćivanju znanja, razmjeni iskustava i profesionalnom razvoju polaznika. Edukacija se održala u sklopu trodnevnog stručnog izleta udruge, namijenjena volonterima i zaposlenicima udruge. Trening se odvijao tijekom vožnje autobusom i bio je osmišljen kao interaktivno predavanje s elementima refleksije i rasprave, što je omogućilo aktivno uključivanje svih prisutnih. Sadržaj edukacije bio je usmjeren na trenutne izazove i dobre prakse u području palijativne i hospicijske skrbi, s ciljem unapređenja razumijevanja holističkog pristupa koji uključuje fizičke, psihološke, socijalne i duhovne dimenzije skrbi. Poseban naglasak stavljen je na ulogu volontiranja, međuljudsku komunikaciju i važnost timskog rada. Povratne informacije sudionika bile su iznimno pozitivne, potvrđujući korisnost uključivanja takvog sadržaja u stručne sastanke i neformalne oblike obrazovanja.
Leave A Comment