U Ljubljani je 13. lipnja 2024. godine u Dnevnom centru IMRO održana uvodna konferencija projekta „Jačanje cjelovite palijativne skrbi u prekograničnim regijama Hrvatske i Slovenije – PALI-CARE“.
Projekt se bavi zajedničkim izazovima programskog područja u pristupu palijativnoj skrbi i osiguravanju kvalitetne edukacije zdravstvenih radnika koji rade u području palijativne skrbi, kroz osmišljavanje zajedničkog akcijskog plana unapređenja palijativne skrbi, zajedničke razmjene znanja i iskustva te osmišljavanja zajedničkih edukativnih (digitalnih) materijala o palijativnoj skrbi kako bi se premostio jaz između potrebnih znanja u pružanju usluga u palijativnoj skrbi i znanja koja se o tom području dobivaju u formalnom obrazovanju zdravstvenih i ostalih dionika palijativne skrbi.
Glavni cilj projekta je jačanje kapaciteta profesionalaca u području palijativne skrbi te uspostavljanje prekogranične suradnje u području razmjene znanja i iskustva u palijativnoj skrbi kroz izradu zajedničkih održivih rješenja poboljšanju pristupa palijativnoj skrbi korisnicima u prekograničnom području.
Svrha konferencije je bila predstaviti ovaj važan projekt ciljnim skupinama, a uvodnu konferenciju organizirao je partner na projektu Slovensko društvo Hospic. Voditelj projekta je Županijska bolnica Čakovec iz Hrvatske, a osim Hospica partneri na projektu su Dom zdravlja Čakovec iz Hrvatske i Opća bolnica Murska Sobota iz Slovenije,
Nakon uvodne konferencije kao dio aktivnosti projekta održana je iskustvena radionica za sve partnere na projektu, na kojoj je Slovensko društvo Hospic partnerima prezentiralo temu „Vlastiti proces umiranja i smrti“.
Projekt je sufinanciran iz sredstava Europskog fonda za regionalni razvoj u okviru Interreg programa Slovenija – Hrvatska, ukupne je vrijednosti 860.074,08 EUR, a započeo je s provedbom 1.3.2024. i završava 28.2.2026. Više informacija o projektu dostupno je na programskoj stranici www.si-hr.eu.
V Ljubljani je 13. junija 2024 v Dnevnem centru IMRO potekala uvodna konferenca projekta »Krepitev celovite paliativne oskrbe v čezmejnih regijah Hrvaške in Slovenije – PALI-CARE«.
Projekt se ukvarja s skupnimi izzivi programskega območja pri pristopu k paliativni oskrbi in zagotavljanju kakovostnega izobraževanja zdravstvenih delavcev, ki delajo na področju paliativne oskrbe, preko oblikovanja skupnega akcijskega načrta za izboljšanje paliativne oskrbe, skupne izmenjave znanj izkušenj ter oblikovanje skupnih izobraževalnih (digitalnih) gradiv o paliativni oskrbi, ki bi premostila razkorak med potrebnim znanjem pri izvajanju storitev v paliativni oskrbi in znanjem, ki se na terenu pridobi v okviru formalnega izobraževanja zdravstvenih in drugih deležniki paliativne oskrbe.
Glavni cilj projekta je krepitev usposobljenosti strokovnjakov na področju paliativne oskrbe in vzpostavitev čezmejnega sodelovanja na področju izmenjave znanja in izkušenj s področja paliativne oskrbe preko oblikovanja skupnih trajnostnih rešitev za izboljšanje dostopa do paliativne oskrbe. za uporabnike v čezmejnem območju.
Namen konference je bil predstaviti ta pomemben projekt ciljnim skupinam, uvodno konferenco pa je organiziral projektni partner Slovensko društvo Hospic. Vodja projekta je Županijska bolnišnica Čakovec iz Hrvaške, poleg Hospica pa sta projektna partnerja še Zdravstveni dom Čakovec iz Hrvaške in Splošna bolnišnica Murska Sobota iz Slovenije.
Po uvodni konferenci je v okviru projektnih aktivnosti potekala izkustvena delavnica za vse projektne partnerje, kjer je Slovensko društvo hospic partnerjem predstavilo temo Lastni proces umiranja in smrti.
Projekt je bil sofinanciran iz sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj v okviru programa Interreg Slovenija – Hrvaška v skupni vrednosti 860.074,08 EUR in se je začel izvajati 1. marca 2024. in se konča 28. februarja 2026. Več informacij o projektu je na voljo na programski strani www.si-hr.eu.
Leave A Comment