Dana 7. i 8. lipnja 2024. godine u Općoj bolnici Murska Sobota održana je interaktivna edukacija iz palijativne skrbi za stručnjake uključene u palijativnu skrb u Hrvatskoj i Sloveniji. Edukaciju je provela Slovenska udruga za palijativnu i hospicijsku skrb sa stručnjacima s Onkološkog instituta Ljubljana. Edukacija je bila dio aktivnosti PALI-CARE projekta.

Zajednička edukacija profesionalca u palijativnoj skrbi ojačat će suradnju profesionalca u  palijativnoj skrbi u prekograničnom prostoru i pomoći u daljnjem radu projektnih partnera projekta PALI-CARE u uvođenju poboljšanih protokola u palijativnoj skrbi u vlastite ustanove. Predavanja su obuhvatila teme poput upravljanje simptomima, timski rad, komunikaciju i etičke dileme u palijativnoj skrbi uz praktične vježbe.

Edukaciju je organizirala Opća bolnica Murska  Sobota, a pohađali su je zdravstveni djelatnici iz Pomurske regije iz Slovenije i zdravstveni djelatnici iz Hrvatske iz Međimurske županije.

Projekt „Jačanje cjelovite palijativne skrbi u prekograničnim regijama Hrvatske i Slovenije – PALI-CARE“ sufinanciran je sredstvima Europskog fonda za regionalni razvoj u okviru programa Interreg Slovenija – Hrvatska u ukupnoj vrijednosti od 860.074,08 eura. Počeo je s provedbom 1. ožujka 2024., a završava 28. veljače 2026.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

7. in 8. junija 2024 je v Splošni bolnišnici Murska Sobota potekalo interaktivno izobraževanje iz paliativne oskrbe za strokovnjake, ki se ukvarjajo s paliativno oskrbo na Hrvaškem in v Sloveniji. Izobraževanje je izvedlo Slovensko združenje za paliativno in hospic oskrbo s strokovnjaki Onkološkega inštituta Ljubljana. Izobraževanje je bilo del aktivnosti projekta PALI-CARE.

Skupno izobraževanje strokovnjakov v paliativni oskrbi bo okrepilo sodelovanje strokovnjakov v paliativni oskrbi v čezmejnem prostoru in pomagalo pri nadaljnjem delu projektnih partnerjev projekta PALI-CARE pri uvajanju izboljšanih protokolov v paliativni oskrbi v lastnih ustanovah. . Predavanja so pokrivala teme, kot so obvladovanje simptomov, timsko delo, komunikacija in etične dileme v paliativni oskrbi s praktičnimi vajami.

Izobraževanje je organizirala Splošna bolnišnica Murska Sobota, udeležili pa so se ga zdravstveni delavci iz Pomurske regije Slovenije in zdravstveni delavci iz Hrvaške iz Međimurske županije.

Projekt »Krepitev celovite paliativne oskrbe v čezmejnih regijah Hrvaške in Slovenije – PALI-CARE« je bil sofinanciran s strani Evropskega sklada za regionalni razvoj v okviru programa Interreg Slovenija – Hrvaška v skupni vrednosti 860.074,08 evrov. Začel se je izvajati 1.3.2024 in se zaključi 28.2.2026.