Ekipa Oikona v sodelovanju s partnerji s Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru marljivo dela na zasnovi strokovnih vsebin in scenarijev za interpretacijski center za okolje in energijo v Brežicah.
Glede na prostorski načrt bodočega centra se oblikujejo scenariji, ki bodo ta interpretacijski center spremenili v neizogibno turistično destinacijo in izobraževalno točko regije.
”Ta del projekta od nas zahteva, da stopimo izven okvirjev vseh dosedanjih delovnih izkušenj in se potopimo v ustvarjalne vire, ki se skrivajo v vsakem izmed nas. Beseda, ki najbolje opisuje ta delovni paket, je Brainstorming, iz katerega izvira toliko dobrih idej, da bo pravi izziv izbrati tiste, ki bodo dejansko realizirane.”
Pripravljajo se scenariji za predstavitev vsebin o sinergiji okolja in energije, evoluciji antropogenega izkoriščanja energije, zeleni tranziciji in regionalnih naravnih bogastvih s poudarkom na ribjem svetu Save, Krke in Sotle. Razmišlja se o postavitvi teh vsebin v prostoru, hkrati pa se izbirajo ustrezna multimedijska orodja za prikaz, kot so animacije, virtualna resničnost in projekcije, pa tudi interaktivne izobraževalne igre in kvizi.
Člani ekipe pravijo, da če bi bil vsak projekt tako zabaven, sploh ne bi imeli občutka, da so v službi.
Oikonov tim u suradnji s partnerima s fakulteta energetike sveučilišta u Mariboru marljivo radi na osmišljavaju stručnog sadržaja i scenarija za interpretacijski centar za okoliš i energiju u Brežicama.
Obzirom na prostorni plan budućeg centra, osmišljavaju se scenariji koji će ovaj interpretacijski centar pretvoriti u neizbježnu turističku destinaciju i edukativnu postaju regije.
”Ovaj dio projekta iziskuje od nas da izađemo iz okvira svih dosadašnjih radnih iskustava i zaronimo u kreativna vrela koja se nalaze unutar svakog od nas. Riječ koja najviše opisuje ovaj radni paket je Brainstorming, iz kojeg proizlazi toliko dobrih ideja da će pravi izazov biti izabrati one koje će se realizirati.”
Pripremaju se scenariji za prikaz sadržaja o sinergiji okoliša i energije, evoluciji antropogenog korištenja energije, zelenoj tranziciji i regionalnim prirodnim bogatstvima s naglaskom na riblji svijet Save, Krke i Sutle. Razmišlja se o prikazu navedenih sadržaja u prostoru, a biraju se i adekvatni multimedijalni alati za prikaz sadržaja poput animacija, virtualne stvarnosti i projekcija, ali i interaktivnih edukativnih igara i kvizova.
Članovi tima kažu da je svaki projekt ovako zabavan, ne bi imali osjećaj da su uopće zaposleni.
Leave A Comment