Kick-off konferencijom započeta je provedba projekta „CENTINOSS- CENTar za INOvacije u Socijalnoj Skrbi“ koji zajednički provode Dom za starije osobe „Kantrida“ Rijeka, Zaklada Sveučilišta u Rijeci, Dom „Nina Pokorn“ Grmovje te Univerza Alma Mater Europea, Maribor (AMEU) na čelu sa Primorsko-goranskom županijom kao vodećim partnerom projekta.
Otvarajući konferenciju koja se održala dana 26. travnja 2024. godine u riječkom Hotelu Bonavia, zamjenik župana Petar Mamula izrazio je zadovoljstvo početkom projekta koji se provodi sa slovenskim partnerima, posebno naglašavajući činjenicu da Primorsko-goranska županija privlači europska sredstva za projekte u čitavom nizu sektora, pa tako i u socijalnoj skrbi te da će se provedbom projekta razviti niz inovativnih aktivnosti kojima će se napraviti dodatan iskorak u brizi za starije osobe.
Resorna pročelnica Dragica Marač predstavila je javnosti inovativne koncepte brige o starijim osobama koji će se implementirati kroz projekt, te istaknula kako je konačni cilj napraviti prijedlog nacionalne strategije i akcijski plan razvoja socijalnih inovacija temeljem kojeg bi se primjenjivao kvalitetniji model uključivanja kod svih pružatelja socijalnih usluga.
Nakon konferencije za javnost, održan je radni dio sastanka u okviru kojeg su projektni partneri uspostavili organizacijske jedinice za vođenje projekta te definirali korake u provedbi nadolazećih aktivnosti.
Uvodna konferenca je označila začetek izvajanja projekta »CENTINOSS – CENTER za inovacije v socialnem varstvu«, ki ga skupaj izvajajo Dom starejših občanov »Kantrida« Reka, Fundacija Univerze v Reki, Dom » Nina Pokorn« Grmovje in Univerza Alma Mater Europea (AMEU) pod vodstvom Primorsko-goranskega okrožja kot vodilnega partnerja projekta.
Namestnik župana Petar Mamula je ob otvoritvi konference, ki je potekala 26. aprila 2024 v reškem hotelu Bonavia, izrazil zadovoljstvo nad začetkom projekta, ki se izvaja s slovenskimi partnerji, pri čemer je posebej poudaril dejstvo, da Primorsko-goransko okrožje pridobiva evropska sredstva za projekte v celi vrsti sektorjev, pa tudi v socialnem varstvu, in da se bo z izvedbo projekta razvila vrsta inovativnih aktivnosti, ki bodo naredile dodaten korak naprej v skrbi za starejše.
Vodja oddelka Dragica Marač je javnosti predstavila inovativne koncepte skrbi za starejše, ki se bodo izvajali s projektom, in izpostavila, da je končni cilj izdelava predloga nacionalne strategije in akcijskega načrta za razvoj socialnih inovacij, na podlagi katerega bi se razvil boljši model vključevanja za vse izvajalce socialnih storitev.
Po javni konferenci je sledil delovni del srečanja, v katerem so projektni partnerji ustanovili organizacijske enote za vodenje projekta in opredelili korake pri izvajanju prihajajočih aktivnosti.

Leave A Comment