V Čakovcu je bil 14. maja 2024 izveden uvodni sestanek projekta BEE(A)WARE.
Cilj projekta je izboljšanje varstva in ohranjanja narave ter biotske raznovrstnosti in zelene infrastrukture, tudi v mestnem okolju, in zmanjšanje vseh oblik onesnaževanja.
Na sestanku so sodelovali partnerji projekta in sicer: Vodilni partner v projektu Razvojna agencija REDEA iz Čakovca, JZ Krajinski park Goričko, Medžimurska priroda, JZ Galerija – Muzej Lendava in Nacionalni inštitut za biologijo.
V uvodu sta predstavnici REDEA predstavili projektne aktivnosti in dosežke v 1. in 2. obdobju poročanja v skladu s prijavnico projekta ter stroškovnik in načrt poročanja. V drugem delu sestanka so bila potrjena delovna telesa projekta, opredeljene so bile odgovornosti projektnih nosilcev in predstavljen je bil osnutek Načrta vodenja projekta. V nadaljevanju so vsi predstavniki projektnih partnerjev predstavili vsak svoje aktivnosti in stroške v 1. in 2. poročevalskem obdobju projekta (do februarja 2025). V zaključku Kick-off sestanka pa je predstavnik Galerije – Muzej Lendava predstavil še komunikacijski del projekta.
U utorak, 14. svibnja 2024. u Čakovcu je održan Kick-off sastanak projekta BEE(A)WARE.
Glavni cilj projekta je unaprijediti znanje i dosadašnje prakse o zaštiti i očuvanju divljih oprašivača i medonosne pčele na prekograničnom području korištenjem zajedničkih multidisciplinarnih i integriranih alata. Uvođenjem inovativnih rješenja i uključivanjem ciljnih skupina koje podrazumijevaju stručne službe, udruge pčelara i poljoprivrednika, predstavnike JL(R)S-ova i opću javnost u strateške aktivnosti projekta doprinijet će se sustavnom prikupljanju i razmjeni informacija i znanja uključenih partnerskih država.
Na sastanku su prisustvovali projektni partneri koje čine: Javni zavod Krajinski park Goričko, Nacionalni inštitut za biologiju, Međimurska priroda – Javna ustanova za zaštitu prirode, Galerija – Muzej Lendava te vodeći partner projekta – Javna ustanova za razvoj Međimurske županije REDEA.
Projektni partneri započeli su s provođenjem zajedničkih aktivnosti od kojih je važno naglasiti jačanje kompetencija stručnih službi u zaštiti prirode, popis staništa divljih oprašivača te podugovaranja za izradu regionalne analize stanja.
Leave A Comment